Mercedes-Benz

Bezpečnost

Komfortní podvozek, variabilní interiér a vysoký výkon, to je správný mix pro dlouhé cesty. Nadstandard v řešení interiéru i technice je hluboko v DNA Mercedes-Benz stejně jako bezpečnost. Proto je samozřejmostí, že každá Třída V chrání posádku ve městě, v noci, na dálnici i při parkování. 

Aktivní full-LED světlomety Intelligent Light System nyní reagují ještě rychleji a přesněji na jízdní situaci i provoz před vozem. Aktivní adaptivní tempomat DISTRONIC výrazně zvyšuje bezpečnost na dálnicích a je báječným spolehlivým společníkem při pojíždění v kolonách.

Robustní konstrukce prověřená nezávislými crashtesty chrání posádku v případě nehody spolehlivě. Vždy je však lepší krizovým situacím předcházet a proto Třída V nabízí také širokou škálu asistentů. Manévrování na parkovišti je jistě snadnější s kamerami 360°. A aktivní parkovací systém dokáže dokonce sám zaparkovat do podélného i příčného stání.

Multimediální systém MBUX se skvělým zobrazením je přehledný a snadno ovladatelný díky dotykové obrazovce a zcela lokalizovanému prostředí v češtině včetně českých hlasových povelů.
Stálý pohon všech kol 4MATIC pak vyřeší případné překvapivé sněžení nebo nezpevněný povrch.
Výjimečnou předností se stává také volitelné vzduchové odpružení AIRMATIC s možností nastavení charakteristiky odpružení anebo světlé výšky.

Podobně jako limuzíny Mercedes-Benz nabízí Třída V svému majiteli online propojení s vozem přes aplikaci pro chytré telefony. Kontrola zamknutého vozu nebo jeho dohledání na rozlehlém parkovišti po celodenní zábavě s dětmi je dílem okamžiku.