Mercedes-Benz

EQV - čistě elektrický pohon

Základní charakteristika EQV

Čistě elektrický pohon vozu Třídy V nabízí výjimečně tichý provoz bez lokálních emisí. Tyto přednosti jsou vítány nejen v centrech měst a nebo vilových čtvrtích. Sama posádka pak obojí může užívat plnými doušky i na dálnici, vždyť maximální rychlost vozu leží daleko nad  hranicí dálničních rychlostních limitů.

Akumulátor umístěný v podlaze nezasahuje do vnitřního prostoru a ponechává plnou variabilitu interiéru. Vůz tak může být šesti, sedmi i osmi místný. Délka vozu pak vychází z provedení L nebo prodloužené verze XL.

Všechny komfortní a bezpečnostní funkce oblíbené ve třídě V jsou dostupné také pro EQV. Dvojitá klimatizace, ventilované a vyhřívané sedadla vpředu i vzadu, elektrické posuvné dveře nebo vzduchový podovzek AIRMATIC jsou skvělými přednostmi pro očekávaný komfort Mercedes-Benz.

Asistenční systémy pak podporují řidiče a zvyšují bezpečnost podobně jako ve třídě V. Především adaptivní tempomat a provázání s daty palubní navigace v systému MBUX pomáhá při efektivním nakládání s kapacitou akumulátoru díky včasné reakci na provoz, profil trati a prediktivní rekuperaci. Samotnou rekuperaci pak řidič může snadno a ve velkém rozsahu ovlivňovat tzv. pádly pod volantem.

  • využitelná kapacita akumulátoru 90 kWh
  • výkon 204 koní (150 kW)
  • dojezd dle NEDC až 405 km
  • maximální rychlost až 160 km/h
  • max nabíjecí výkon 110 kW (DC)

Nabíjecí konektor je umístěný v přední části pro snadné a bezpečné najetí k dobíjecí stanici.
Připojený dobíjecí kabel pak nepřekáží nakládání / vykládání vozu nebo vystupování / nastupování posádky.
V podlaze umístěný akumulátor nijak neomezuje prostor pro posádku a nechává tak vyniknout největší přednosti třídy V - univerzálnost využití velkého vnitřního prostoru.

Snadné a bezpečné nabíjení je základem pro každodenní užívání.
Vždy efektivně, s možností plánování odjezdu nebo míry nabití. Komfortní a návykové je také možnost vyhřátí interiéru nebo naopak klimatizování před jízdou pouhým pokynem v aplikaci smartphone.

EQV je možné dobíjet stejnosměrným i střídavým proudem. Můžete tak sami využívat výhody obou způsobů - rychlé dobití DC při dlouhém cestě nebo šetrné AC při nočním dobíjení.
Pohodlné nabíjení umožní originální Mercedes-Benz wallbox.