Mercedes-Benz

Design

Kompaktní SUV v nejlepší formě

Atraktivní boční tvary karoserie doplňují sebevědomé prolisy PowerDome na kapotě. Lehce snížená střecha vzadu naznačuje sportovní ambice. Emotivní je už samotný pohled do tváře nového GLA, kdy maska chladiče linie AMG s chromovými piny evokuje romantiku noční oblohy.

Opravdu přesvědčivá je také pestrá paleta motorů s výkony až 421 koní v modelu Mercedes-AMG GLA 45 S 4MATIC+. Nejen městská džungle bude pokořena s novým hybridním Plug-In modelem GLA 250e s možností dobíjet z el. zásuvky a dojezdem čistě na elektrickou energii až 77 km dle měřícího cyklu NEDC.

Praktické prvky potěší každý den

Nová podvozková platforma je skvěle připravena pro vytříbené chování na silnici a jistotu mimo ni. S adaptivním pohonem všech kol 4x4 4MATIC, Sadou Off-Road a asistentem sjíždění z kopce nepřekvapí řidiče ani jízda po nezpevněném povrchu.

Dlouhý rozvor kol 2 729 mm přirozeně stabilizuje vůz při vysokých rychlostech. Další měřitelnou výhodou dlouhého rozvoru je velkorysý vnitřní prostor v podélném směru.

Posuvná polohovatelná zadní lavice pak umožňuje přizpůsobit vnitřní prostor každé výzvě, vždyť maximální nákladový objem je až 1 430 m3.

Denní nastupování a vystupování z GLA je vyloženě příjemnou zkušeností. A to nejen díky vyšší hladině sedáku a velkým vstupním otvorům. Péče o detail je znát i z takových drobností jako je tvarování dveří, které kryjí celé prahy, o které se nyní už žádný člen posádky neušpiní ani po jízdě lesem v blátě.

Nedoceněným doplňkem je také parkovací systém s 360° kamerovým systémem. Orientace při parkování nebo právě při jízdě mimo silnice je velmi snadná, protože na velmi jemném displeji MBUX uvidí řidič každou nerovnost na trati nebo překážku ve dne i v noci.